Šerif Špago

Politička partija: SDA

Trenutna pozicija: Zastupnik u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH

Šerif Špago je rođen 1968. godine. Završio je Vojnu VSS VII stupanj 1989. godine. Bio je zastupnik u Skupštini HNK od 2010. godine, ujedno i predsjednik Kluba SDA i Kluba Bošnjaka u Skupštini HNK od 2010-2014. godine. Predsjedavajući Skupštine HNK bio je od 30.4.2014. do 20.11.2014 i od 29.12.2014. do 3.12.2018. U aprilu 2022. godine imenovan je za potpredsjednika SDA, a na Općim izborima te godina izabran je za zastupnika u Predstavničkom domu Parlamentarne skupštine BiH

Izvor: Source.ba
Izvor fotografije: SDA

Istinitosti
Neistina 2
Pitajte Istinomjer!