Faruk Kapidžić

Politička partija: SDA

Trenutna pozicija: Član Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika BiH

Rođen je 1971. godine u Sarajevu gdje je završio Osnovnu školu “Miljenko Cvitković”, Tehničku školu i Arhitektonski fakultet, koji je prekinuo u maju 1992. godine, jer se priključio Armiji RBiH, u kojoj je bio do demobilizacije, decembra 1995. U novembru 1995. nastavlja studij i diplomira 1999. godine kod mentora prof. dr. Hajrudina Zagore. Od 1996. godine počinje raditi u tek registrovanoj firmi ADS studio. Od marta 2020. do januara 2021. godine obnašao je funkciju ministra prostornog uređenja, građenja i zaštite okoliša KS. Odlukom Predsjedništva Bosne i Hercegovine Kapidžić od februara 2021. godine postaje jedan od tri člana Komisije za očuvanje nacionalnih spomenika BiH.

Izvor: Klix

Dosljednosti
Nedosljedno 1
Pitajte Istinomjer!