Ispunjeno većim dijelom

Bezbjednosna procjena

Opštine: Banja Luka

Bezbjedan grad – Izvršiti bezbjednosnu procjenu i izraditi projekat obezbjeđenja

Izvor: Program "Banja Luka 2025”

Sredinom oktobra 2019. godine u Banja Luci je održan inicijativni sastanak za sprovođenje projekta pod nazivom „UN Women – Sigurni gradovi i sigurna javna mjesta“. Ovaj projekt trebalo bi da bude realizovan do kraja 2020. godine, a cilj je poboljšati bezbjednosti žena u javnom prostoru.

Predsjednik Foruma za bezbjednost grada Banja Luka, Radislav Jovičić rekao je ovom prilikom da će se “niz tema” koje tretiraju bezbijednost žena naći i u “budućoj Strategiji bezbjednosti Banje Luke”.

Ova inicijativa prevashodno tretira bezbjednost žena u javnom prostoru, od majki sa kolicima i malom djecom, preko trudnica do osoba sa posebnim potrebama. Kroz projekat će biti razmatrano niz situacija u kojima bi bezbjednost žena potencijalno bila ugrožena, od nasilja u porodici, seksualnog uznemiravanja pa sve do tema iz oblasti infrastrukture kao što su neosvijetljene ulice, neizgrađeni trotoari i slično.

Radislav Jovičić, 14.10.2019.

Kada su u pitanju ostali segmenti bezbijednosti, ranije je Odsjek za poslove Civilnu zaštitu i PTVJ, shodno Zakonu o zaštiti i spasavanju u vanrednim situacijama („Sl. Glasnik RS“ br:121/12 i 46/17) izradio Procjenu ugroženosti od elementarne nepogode i druge nesreće koju je usvojila Skupština grada Banja Luka.

U 2019. godini donesena je odluka i započela izrada Strategije bezbjednosti BL.

2018. godine osnovan je i Forum za bezbjednost grada koji je počeo sa radom 28.11.2018. godine, a primarna aktivnost ovog foruma je “procjena i davanjem prijedloga u oblasti bezbjednosti”.

Ukoliko imate dodatne informacije o ispunjenju ovog obećanja, pošaljite ih timu Istinomjera i mi ćemo ih, nakon provjere, uključiti u konačnu ocjenu ovog obećanja. Putem ove forme možete nam poslati i dokumente, fotografije ili video-snimke koji se odnose na ispunjenje ovog obećanja.


    Pitajte Istinomjer!