Zlatan Klokić

Politička partija: SNSD

Trenutna pozicija: Ministar za evropske integracije i međunarodnu saradnju u Vladi RS

Rođen je 1983. godine u Prnjavoru, a Elektrotehnički fakultet završio je u Banja Luci. Bio je zaposlen u ZP „Elektrokrajina“ a.d. Banja Luka RJ „Elektrodistribucija“ Prnjavor od decembra 2009.godine, dok je u periodu od decembra 2009. do septembra 2013. godine bio na poslovima inžinjera za tehničku pripremu. Od oktobra 2013. do decembra 2014. godine obavljao je poslove rukovodioca radne jedinice. Krajem decembra 2014. godine imenovan je za ministra za ekonomske odnose i regionalnu saradnju.

Izvor: vladars.net