Nermin Pećanac

Savjetnik starogradskog načelnika za oblast društvenih djelatnosti trenutno je Nermin Pećanac, rođen 06.05.1958. godine u Sarajevu,gdje živi i radi.
Nermin Pećanac bivši je ministar unutra šnjih poslova Kantona Sarajevo, i to u dva mandata. U prvom, u periodu od 08. februara 2001. godine do 26. decembra iste godine, a u drugom od 21. novembra 2012. do 23. marta 2015. godine. Čovjek je ovo koji  ima vrlo široko radno i političko iskustvo. Na mjesto predsjednika SDU Bosne i Hercegovine u drugom mandatu, reizabran je na Izbornom Kongresu 27. oktobra 2013. godine. Naknadno, smijenjen je sa ove pozicije i izbačen iz stranke.
Bio je također i delegat Skupštine Općine Stari Grad, delegat Gradskog vijeća Skupštine Grada Sarajeva, Poslanik u Skupštini Kantona Sarajevo, Delegat u Domu Naroda Federacije BiH.
Osnovnu školu, gimnaziju i pravni fakultet završio u Sarajevu. Stručna
sprema VSS diplomirani pravnik.
– Radni angažman:
a) januar – april 1983. godine „UNIMA“ Sarajevo, na poslovima normativnih
djelatnosti i sudskog zastupanja.
b) april 1983. godine – mart 1984. godine odsluženje vojnog roka.
c) mart 1984. – septembar 1985. „MAGROS“ Sarajevo na poslovima dipl.
pravnika, osdnosno rukovodioca službe.
d) oktobar 1985. – mart 1989. godine Zamjenik pravobranioca
samoupravljanja općine Stari Grad.
e) april 1989. – novembar 1991. godine izvršni sekretar Općinskog vijeća
Saveza samostalnih sindikata Stari Grad Sarajevo.
f) novembar 1991. – maj 1994. godine „BOSNAFOLKLOR“ Sarajevo, na
poslovima zamjenika direktora.
g) maj 1994. – januar 1997. godine SKUPŠTINA GRADA SARAJEVA –
KANTON SARAJEVO.
U okviru tog mandata,
– Potpredsjednik Izvršnog odbora Grada, a potom
– Potpredsjednik Kantona Sarajevo.
h) Februar 1997 – februar 2001. godine „BOSNAFOLKLOR“ d.d Sarajevo na
poslovima
– Zamjenika direktora i
– Direktora.
i) 2001. godine KANTON SARAJEVO član Vlade Kantona Sarajevo
– Ministar unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo.m) 2002. godina KANTON SARAJEVO